Místní akční skupina Svatováclavsko

Tisková zpráva - Velvarský Bett

14. 11. 2019
AV MEDIA, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, iSTYLE, NAKLADATELSTVÍ FRAUS, LEGO pro školy na jednom místě - seminář z praxe v ZŠ Velvary.

Tisková zpráva – Velvarský BETT

Na pedagogy a vedení škol z ORP Kladno čeká jedinečná příležitost se v jeden den a na jednom místě seznámit se způsoby využití žákovských zařízení ve výuce a v práci s dětmi v mateřských školách.

V pátek 22. listopadu 2019 proběhne na Základní škole Velvary unikátní celodenní akce nabízející téměř 20 prakticky zaměřených prezentací a workshopů, ze kterých si mohou vybrat dle svých potřeb a preferencí. Svým rozsahem a zaměřením je tak menší obdobou tzv. Bettu, mezinárodní události zaměřené na prezentaci nových a pokrokových technologií, od které si proto vypůjčila i svůj název.

Základní škola Velvary je díky svému progresivnímu vedení v této oblasti dlouhodobě velice aktivní a úspěšnou školou a její pedagogové se spolu s odborníky z dalších organizací podělí se svými kolegy ze škol Kladenska o praktické rady, tipy, návody a informace. Učitelé ze škol ORP Kladno, kterým je akce určena, tak budou mít možnost poznat praktické nástroje interaktivity a zejména konkrétní způsoby, jak je zapojit do své práce s dětmi a žáky. Zástupci vedení škol stejně jako učitelé mohou získat informace jak s interaktivitou začít, jak ji financovat, jak překonat počáteční obavy a nejasnosti, pochopit a ve výuce uchopit výrazy jako interaktivita, žákovská zařízení, ale i Mindstorms EV3, WeDo 2.0, Coding Expres a další. O své cenné znalosti a dovednosti se s pedagogy z mateřských i základních škol podělí odborníci z předních organizací v oblasti digitalizace ve vzdělávání, kterými jsou AV MEDIA, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, iSTYLE, NAKLADATELSTVÍ FRAUS, LEGO a také Základní škola Velvary, která nejen s nimi dlouhodobě úspěšně spolupracuje. Všichni přítomní odborníci jsou připraveni pedagogům zodpovědět jejich dotazy a rozšířit jejich znalosti a dovednosti tak, aby mohli sami úspěšně začít s využíváním nových metod a forem ve výuce.

V rámci projektu MAP II ORP Kladno jde svým zaměřením a rozsahem o dosud nejvýznamnější akci. Pro pedagogy z území ORP Kladno je akce zdarma. Podrobné informace a přihlašovací formulář jsou dostupné na https://map2kladno.cz/front/event/detail/40. Akce je určena všem pedagogům, IT specialistům, vedení i dalším zájemcům ze všech mateřských a základních škol v ORP Kladno, kteří mají zájem poodhalit roušku tajemství interaktivity a začít účinně a bez obav využívat dostupné moderní technologie ve své škole.

Pro další informace je možné kontaktovat Mgr. Ivu Dubravskou z Oddělení školství Magistrátu města Kladno, tel.: 722 064 099, e-mail: iva.dubravska@mestokladno.cz.